Wizyty domowe

Wizyty domowe

Wizyta domowa ratownika medycznego

Specjalistyczne wizyty w domu pacjenta to wygodna opcja dla dzieci, dorosłych i seniorów. Zapewniają szybką, sprawną i profesjonalną pomoc bez konieczności stania w kolejce i odwiedzania kolejnych przychodni. Podczas wizyty domowej można liczyć na indywidualne podejście, wysoką jakość usługi, realną troskę i chęć niesienia pomocy.

  • Badania dzieci i osób dorosłych
  • Szybkie zwalczanie bólu
  • Zmiana opatrunków, zdejmowanie szwów
  • Doraźne iniekcje domięśniowe

Farmakoterapia

Podczas wizyt domowych oferujemy podanie kroplówki/ wlewów witaminowych: B1, B6, B12, kwas foliowy, witamina C, magnez, aminokwasy, witaminy A, D, E, K, kwas alfa liponowy. Zespół wyjazdowy pozostaje przy pacjencie przez cały czas trwania infuzji.

Usługi pielęgnacyjne

W naszej ofercie są zastrzyki podskórne, śródskórne, domięśniowe i dożylne. Zastrzyk polega na wprowadzeniu roztworu (najczęściej leku) do tkanki (mięsień, żyła) za pomocą strzykawki z igłą lub wenflonu.

Sondy żołądkowe

Sonda (zgłębnik żołądkowy) zakładana jest do żołądka (przez nos) w celu podaży pokarmu oraz płynów pacjentom, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjmować ich doustnie. Stosujemy miejscowe znieczulenie podczas zakładania zgłębnika w celu zminimalizowania dolegliwości bólowych. Oferujemy również wymianę sondy na nową.

Cewnikowanie pęcherza

Cewnikowanie polega na wprowadzeniu do cewki moczowej, a następnie do pęcherza moczowego rurki z tworzywa sztucznego, w celu odprowadzenia moczu. Cewnik stosuje się w sytuacjach, kiedy utrudniony jest naturalny odpływ moczu. Oferujemy cewnikowanie kobiet oraz mężczyzn.

Założenie wenflonu

Zakładamy wenflony (kaniule) pacjentom w miejscu wezwania. Kateter może być później wykorzystany np. do podłączania kroplówek. Wykonujemy wkłucia nawet u dzieci i pacjentów z kruchymi żyłami np. po chemioterapii.

Pomiar parametrów życiowych

Wizyta domowa zespołu medycznego może służyć wykonaniu pomiarów takich parametrów, jak: glikemia, saturacja krwi tętniczej, tętno, ciśnienie. Wykonujemy również 12-odprowadzeniowe badanie EKG.

Galeria

WIĘCEJ ZDJĘĆ