Międzynarodowy transport medyczny

Międzynarodowy transport medyczny

Firmowa delegacja, wyjazd wakacyjny czy przejazd do innego kraju – wypadki mogą przydarzyć się wszędzie, także za granicą. Jeżeli bliska nam osoba została poszkodowana w niefortunnym zdarzeniu w obcym państwie i jej stan zdrowia nie uniemożliwia przetransportowania jej, powinniśmy rozważyć skorzystanie z usługi międzynarodowego transportu medycznego.

Dlaczego warto skorzystać z międzynarodowego transportu medycznego?

Wyobraźmy sobie osobę, która uległa wypadkowi w obcym państwie, setki lub tysiące kilometrów od swojego domu i bliskich. Poszkodowany zmaga się wówczas nie tylko z bólem fizycznym, często nawet cięższy od dolegliwości pourazowych może okazać się stres psychiczny.

Na brak komfortu mają wpływ takie czynniki jak bariera językowa uniemożliwiająca nawiązanie porozumienia z personelem medycznym, długa rozłąka z bliskimi osobami, brak znajomych, nieznane otoczenie czy po prostu świadomość tego, że przebywa się wiele kilometrów od miejsca zamieszkania.

Profesjonalny międzynarodowy transport medyczny

Personel szpitala lub innej placówki medycznej w obcym państwie nie podejmie sam z siebie decyzji o przewiezieniu pacjenta do jego oddalonej o setki kilometrów ojczyzny. W takim przypadku mogą jednak Państwo skorzystać z naszej usługi międzynarodowego transportu medycznego.

Usługa ta jest dobrym rozwiązaniem w każdej sytuacji, w której pozwala na to stan poszkodowanego. Wszyscy nasi pracownicy świadczący usługę – zarówno kierowcy, jak i towarzyszący im zespół – należą do doświadczonego, wykwalifikowanego personelu medycznego, który jest w stanie zapewnić pacjentowi niezbędną pomoc w każdym momencie podczas podróży.

Dodatkowo, także nasze ambulanse są przystosowane do wielokilometrowych i wielogodzinnych transportów poszkodowanych z obrażeniami i dolegliwościami różnego typu. Nowoczesne samochody przechodzą regularne kontrole i przeglądy, są ponadto wyposażone w specjalistyczny sprzęt medyczny, taki jak kardiomonitor i defibrylator, respirator, ssak medyczny, nosze ortopedyczne i krzesełko kardiologiczne. Dzięki kwalifikacjom naszego personelu oraz ambulansom o światowym standardzie zapewniamy Państwu bezpieczny, komfortowy i sprawny transport medyczny międzynarodowy do przychodni, szpitala czy domu rodzinnego.

Dzięki kwalifikacjom naszego personelu oraz ambulansom o światowym standardzie zapewniamy Państwu bezpieczny, komfortowy i sprawny transport medyczny międzynarodowy do przychodni, szpitala czy domu rodzinnego.

Bezpieczeństwo

Przywiązujemy do tego największą wagę. Decydując się na przetransportowanie pacjenta do miejsca zamieszkania zawsze upewniamy się co do tego, że pozwala na to jego stan. Ponadto, bierzemy pod uwagę również to, byśmy w niespodziewanych sytuacjach podczas jazdy mogli zagwarantować pasażerowi opiekę i skutecznie interweniować w nagłych przypadkach.

Podczas każdego przejazdu pacjentowi towarzyszą nasi doświadczeni lekarze i ratownicy medyczni, którzy nieprzerwanie dbają jego bezpieczeństwo. Są oni przygotowani na to, by w każdej chwili wesprzeć poszkodowanego działaniem lub dodać otuchy rozmową.

Poprzez zapewnienie bezpieczeństwa rozumiemy jednak nie tylko wsparcie personelu, ale również wyposażenie pojazdu i warunki, w jakich odbywa się transport. Pod ręką zawsze mamy sprawny, gotowy do użycia, specjalistyczny sprzęt medyczny, dbamy również o to, by pacjent podczas transportu był ułożony w komfortowej i bezpiecznej pozycji.

Zaufanie

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zaufanie ze strony naszych klientów ma kluczowe znaczenie. Jeśli pacjent i jego rodzina decydują się na skorzystanie z usług naszej firmy, muszą mieć stuprocentowe zaufanie co do naszego zespołu. Wszystkie szkolenia, jakim poddawany jest nasz personel medyczny, kontrole lekarskie kierowców oraz przeglądy pojazdów i sprzętu medycznego mają sprawić, by nasi pasażerowie czuli się podczas transportu bezpiecznie.

Zależy nam na tym, by nie tylko mieli oni pewność co do tego, że sprawnie, szybko i bezpiecznie dowieziemy ich na ustalone miejsce, ale również, by wiedzieli, że w każdej chwili mogą liczyć na nasze wsparcie – zarówno jeśli chodzi o interwencję medyczną, jak również o wsparcie psychiczne.

Sprzęt

Nasze pojazdy są kompleksowo wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. Zawsze pod ręką mamy takie urządzenia jak kardiomonitor i defibrylator, respirator czy ssak medyczny. Przed każdym kursem upewniamy się także, że sprzęt medyczny jest w stu procentach sprawny, tak, by w niespodziewanych sytuacjach zawsze umożliwiał skuteczną i szybką interwencję.

Oczywiście wewnątrz karetki można znaleźć także standardowe wyposażenie, do którego zaliczamy między innymi komfortowe krzesło transportowe oraz wygodne, regulowane nosze. Wszystkie te urządzenia mają na celu zapewnienie pacjentowi bezpiecznego, szybkiego i komfortowego przejazdu do miejsca zamieszkania lub szpitalu w Polsce, Europie, czy na świecie.